Een huishoudelijke mededeling: op dit moment ben ik al een uur of 6 bezig met een nieuwe layout. Het begint ergens een beetje op te lijken, maar is echt nog lange niet af. Bear with me!
Ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: ik zie de komende weken, maanden, vrij somber in wat betreft het Coronavirus. Natuurlijk zat het er al aan te komen, maar ik ben toch een beetje verrast door de snelheid waarmee het wederom gegaan is. Ondanks dat de maatregelen nog helemaal niet zo streng zijn, heb ik de laatste week toch een unheimisch gevoel. Natuurlijk kan ik niet zeggen hoe de komende tijd gaat verlopen en wil ik niet van het ergste uitgaan, maar ik verwacht weinig qua opdrachten en plannen.
Wees niet getreurd, ik wil geen doemdenkende post schrijven. Ik wil juist een beetje positief blijven (I need it) en daarom even brainstormen hier wat ik de komende weken en maanden ga doen. Wellicht heb jij nog leuke suggesties, die zijn natuurlijk welkom!
Nog een grappige anekdote: ik vond laatst weer een lijstje in mijn bulletjournal. Een lijstje met dingen die ik kon doen tijdens het ‘Corona-weekend’. Oh sweet summer child…
De herfst
Gek ben ik op de hersft: de prachtige kleuren, hoe de ochtenden steeds frisser worden en de middagen soms zo warm en helder, de hele dag regen en dekentjes op de bank, liters chaithee, elke week pompoensoep en in de avond bekruipt je een aangenaam, gezellig gevoel als je door de stad loopt en het al donker is en de lichtjes vrolijk branden.
Althans, dat is mijn gevoel bij de herfst. Gisteren had ik ook weer zo’n heerlijk, gonzend gevoel in mijn buik terwijl ik ‘s avonds over straat liep. Ik denk dat de herfst me nostalgisch maakt, omdat ik vaak op vakantie ben in de herfst. Het begin van de herfst doet me altijd denken aan de vakanties in Schotland of Interrail. Dat gevoel dat je elke dag een nieuwe stad, een nieuwe wereld gaat ontdekken. Ik besef me dat niet iedereen die herinnering heeft en herfst wellicht wat minder nostalgisch voelt. Maar voor mij voelt het oh zo fijn.
To Do
Ik weet niet hoe het met jullie zit, maar ik ben gek op het maken van lijstjes. Het is rustgevend en geeft ruimte in je hoofd. Al dagen voel ik een soort brei vol vage plannetjes in mijn hoofd. Tijd om het op te schrijven dus!
Zakelijk

Laat ik ze sowieso verdelen in zakelijk & persoonlijk. Want Corona of geen Corona – er is altijd wel iets wat ik kan verbeteren in mijn bedrijf. Wel is Oktober normaal gesproken een goede maand, dus dat is wel even slikken. Maar nogmaals – genoeg te doen, namelijk:
- Mijn website updaten met de nieuwste shoots en bruiloften.
- Mijn prijzen verhogen. Toen ik dus fulltime begon kreeg ik van sommige mensen de suggestie om shoots met korting te doen. Dit heb ik al eens eerder geprobeerd tijdens de lockdown en mijn algemene ervaring is dat dit geen succes is. Sowieso zijn dit niet de soort klanten die ik wil aantrekken. Ik wil mensen aantrekken die juist geld overhebben voor mijn werk, omdat ze het zo mooi vinden.
- Werken aan mijn ‘client experience’ zoals ze dat zo mooi noemen. Hoe ervaren klanten contact met mij en hoe kan ik dit nog beter maken?
- Mijn website weer eens goed onder de loep nemen wat betreft SEO en wat ik er allemaal op zet.
- E-books schrijven voor klanten om uit te leggen hoe een shoot in zijn werking gaat, wat ze het beste kunnen dragen etc. Ook mijn trouwbrochure mag flink geüpdatet worden.
- Mijn algemene voorwaarden eens flink updaten.
- Nadenken over ‘passief inkomen’. Ik wil me meer gaan verdiepen in stockfotografie maar ook prints en ansichtkaarten. Ja maar nu echt. Hoor. Denk ik.
- Blijven ontwikkelen en leren. Volgende week ga ik bijvoorbeeld starten met een Instagramcursus over trouwfotografie. Je bent nooit te oud om te leren.
- The Artists Way, ja daar schreef ik al eerder over. Dit keer wil ik echt gaan beginnen, wellicht komende week al.
- Weer meer met videografie doen. Wellicht weer een korte video zoals ik eerder maakte, maar dan met het thema herfst of winter. En ik wil denk ik wel weer eens een vlog maken, ik denk nu aan over analoog fotograferen bijvoorbeeld.
Persoonlijk

Dit is wellicht voor jullie het meest interessant ;) De winter is altijd een mooi moment om op te laden en bij te komen, dus dat heb ik zeker in mijn achterhoofd. Maar ik wil niet de hele dag thuis hangen natuurlijk! Al moet ik zeggen dat ik er ook zeker wel naar uitkijk om lekker een dagje op de bank te hangen met een kleedje, kopje thee en een fijn boek. Dat is natuurlijk heel fijn voor een aantal dagen, maar niet voor de rest van het jaar.
Dingen die ik wil gaan doen:
- Om de dag naar de sportschool (mits dat nog mogelijk is). Elke dag een half uur bewegen, wandelen, yoga, intensief sporten: bewegen.
- Een nieuwe hobby vinden. Lekker concreet dit hè. Ik denk aan: borduren of sieraden maken. Gewoon voor mijzelf.
- De voegen in mijn badkamer verven (ja echt).
- De keuken opnieuw witten, hard nodig!
- Mijn deurposten/deuren schuren en opnieuw verven. Eigenlijk alle klusjes in huis die ik de afgelopen lockdown niet heb gedaan (oepsie).
- Lezen! Ik merkte dat ik daar erg rustig en ontspannen van werd, dus dat wil ik meer gaan doen. Nu het liefst ook meer leerzame boeken.
- Werken aan deze blog! Meer artikelen schrijven (zoals deze) en ook werken aan de layout. Ik heb nu een Pipdig theme wat niet helemaal kosher blijkt te zijn. Ik kreeg laatst ook al een mailtje dat ik iets moest updaten omdat ik anders gehackt kon worden… mmm…
- Weer elke dag 3 nuttige dingen doen en elke dag 3 leuke dingen opschrijven in mijn bullet journal.
- Eindelijk mijn nieuwe gordijnen inkorten en ophangen.
- Mijn kledingkast rigoureus opruimen (dit doe ik 2x per jaar, ha).
- Mijn keramiekcursus afronden – deze is nog wel net begonnen, maar ik hoop dat deze door kan gaan de komende maanden. Fingers crossed!


Het klinkt voor sommige mensen misschien als een nachtmerrie: de komende maanden wellicht zonder werk, helemaal alleen thuis zitten. Ik zal ook niet liegen dat het idee me soms een beetje angst aanjaagt, maar ik weet dat het me eerder is gelukt. Ik schreef in het voorjaar een post over wat ik deed toen ik 11 weken thuiszat. En ja, dat was in de lente, met prachtig weer en allerlei mooie bloesems om me door te laten inspireren. Ik ben me er van bewust dat het dit keer echt wel iets minder rooskleurig gaat zijn. Toch heb ik er vertrouwen in dat ik me niet ga vervelen :)
Vanmiddag ga ik alvast aan de slag met één van de voornemens op het lijstje: op zoek naar een nieuwe layout voor deze blog! Het kan zo zijn dat mijn website dus niet helemaal naar behoren werkt als je dit artikel leest, want ondertussen heb ik een theme gevonden.
Wat zijn jullie plannen deze herfst?
Fijne post! En mooie nieuwe layout, zeg :) Ik ben benieuwd hoe jij en je bedrijf zich verder gaan ontwikkelen! Mijn plannen voor deze herfst zijn wel redelijk vergelijkbaar op het gebied van bewegen: ik wil om de dag hardlopen en de andere dagen blijven wandelen of yoga doen ofzoiets. En ik wil veel herfstwandelingen maken in het bos!
Dankjewel!!
& Ja ik ben ook heel benieuwd. Voor de komende maanden verwacht ik er nog niet veel van, maar dat is eigenlijk elk jaar ook wel, wel of geen Corona. Maar het geeft wel ruimte tot nadenken en met plannetjes komen :D
& Jaaa wandelen, heerlijk!
Leuke post. Die ik nog eens op mijn gemak ga doorlezen, om inputs voor mijn herfst te krijgen. Zoals gezegd, heb ik nieuwe impulsen nodig om goede doelen voor de rest van het jaar te stellen. Succes met je bedrijf, en ook ik vind de layout mooi.
Succes met alles.
Impulsen zijn altijd fijn natuurlijk, dat kan ik me goed voorstellen. & Dankjewel!
Jaa wat een fijn lijstje! Ik ga het idee ‘lenen’ en ook maar eens een lijstje schrijven, want ik gok dat het wel eens zou kunnen helpen met de coronablues. Voor voegen verven heb ik een magische tip: de voegenstift! Ik heb deze dus uitgetest voor mijn blog en ik vond het geweldig (lekker snel vooral) en echt een aanrader.
ps. Emily in Paris is te verslavend he haha. Zo mierzoet maar ach.
Jaaa ik kwam op dat idee door jouw blog :D Lijkt me superhandig! Maar moet ook nog mijn deurposten en deuren verven, dus even kijken wat de voorkeur heeft. Of misschien maak ik er gewon een klusweek van haha.
& Jaaa mierzoet maar wel even precies wat we nodig hebben in deze tijden toch ;)
Fijne lijst ^^. Ik heb in de zomer cross stitching gedaan, maar heb het ‘bewaard’ voor nu, vind het toch iets leuker voor de koudere maanden. Verder heb ik een stapel spelletjes die ik wil spelen en ook nog minstens drie Nederlandstalige boeken lezen.
Ik zie dat heel veel Nederlandse blogs een Pipdig theme hebben terwijl dat hier een paar jaar terug een hele drama was. Ik heb sindsdien ook geen leuke gevonden …
Jaaa borduren lijkt me ook leuk! Vraag me wel af of ik dar het geduld voor heb hahaha!
Heb ondertussen een andere, maar pipdig was inderdaad een drama. Maar was onlangs op echt een grote, populaire blog en zij had ook een theme van pipdig! Verbazingwekkend wel…